Értékpapírvásárlásba kezd az EKB

2015. január 22. 18:02

Márciustól havonta 60 milliárd euróért fog értékpapírokat vásárolni az Európai Központi Bank mindaddig, amíg nem lesz 2 százalékos az infláció.

2015. január 22. 18:02

Az EKB eszközvásárlási programja előreláthatóan 2016 őszéig tart majd, a vásárlásokat decentralizáltan végzik, a kockázatokat pedig részben megosztják az eurózóna tagországaival.

Mario Draghi, az EKB elnöke azt mondta: addig vásárolnak államkötvényeket, amíg azzal nem torzítják el a piacot, vagyis a kötvénysorozatok kibocsátásainak legfeljebb 25 százalékát vehetik meg.

A bankelnök szerint ők megtették amit vártak tőlük, most már az érintett kormányoknak kell meglépni a szükséges reformokat.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KannibálTatárÚr
2015. január 23. 08:53
PÉNZRONTÓK!!!
Szabadon ébredők
2015. január 23. 08:05
http://www.hidfo.net.ru/2015/01/22/magyarorszag-mar-nem-sokaig-lesz-az-europai-unio-tagallama
Szabadon ébredők
2015. január 23. 08:05
Az elemző szerint Oroszország törekedni fog arra, hogy Magyarország számára jövedelmező legyen a szorosabbra fűzött kapcsolat, hogy így mentesíthessék a magyar gazdaságot az uniós tagság káros hatásai alól. Mindez összhangban áll Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kijelentéseivel, miszerint "új típusú külpolitikát kell folytatni, amiben kizárólag a gazdasági érdekek érvényesülnek".
Szabadon ébredők
2015. január 23. 08:05
Ugyanakkor Kirill Koktis, a Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézete politikaelmélet tanszékének docense felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország csak addig lesz az Európai Unió tagállama, ameddig a kelet-európai országok el nem jutnak arra a pontra, hogy az uniós tagság térségi viszonylatban elkezd több veszteséget jelenteni, mint profitot. A politikai elemző szerint az Európai Unió tagság egy olyan tényező, ami a tagállamok számára annyit jelent, hogy büszkék lehetnek tagsági státuszukra, ugyanakkor egyértelműen ráfizetéses, és komoly gazdasági katasztrófákat okozott a kelet-európai országokban, melyek így egyre bizalmatlanabbul tekintenek az uniós kezdeményezésekre.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!