Krausz kontra Ungváry
2016. február 18-án Budapesten a Kossuth Klubban a L’Harmattan Kiadó, az Osiris Kiadó és a TIT Kossuth Klub Egyesület szervezésében A MAGYAR MEGSZÁLLÓ CSAPATOK A SZOVJETUNIÓBAN A II. VILÁGHÁBORÚ IDEJÉN címmel Krausz Tamás történész, az ELTE BTK Kelet-Európa Története Tanszék egyetemi tanára és Ungváry Krisztián történész, az 1956-os intézet tudományos munkatársa vitázott Gyurgyák János történész, az Osiris Kiadó igazgatója moderálása mellett.
Összesen 62 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Minél több hasonló rendezvény kellene, hogy a mítoszok és tévedések lebontásával a hazai közvélemény tiszta képet kaphasson a XX. századi magyar eseményekről.
:-)
Egysegg, abban kivételesen igazad van, hogy jobb volna megnézni, aztán írni.
De valahol már piszokul unalmas ez így.
Nem volt itt semmiféle "tudományos vita", Krausz egy féleszű kommunista, aki minden tényt a saját nyomoronc világnézetéhez próbál igazítani. Tankönyvbe illően hozza a megszállott kommunista gyűlölködőt, jól be lehet mutatni vele azt a korlátolt acsargást, ami a világháborúhoz vezetett.
Ennek a vitának soha nem lesz vége, mert a politikai világnézetek harcáról van szó, amit minden ember a saját sorsából, életéből szűr le, ezért soha nem lesz tényszerű vagy tudományos. Most, 2016-ban ugyanolyan heves az ideológiai harc, mint akkor, csak most blogokban meg TV-interjúkban osztják egymást az emberek, akkor meg, szerencsétlenségükre, géppisztollyal és bombákkal.
De, pontosan tudom, hogy miről van szó.
A dogmatikus komcsi történetírás átkonvertálása egy szememben azzal egyenértékű posztliberális történetírássá, egy álvita keretében.
Bejelentkezés